Seo yapılandırma merkezi | Güncel Blog
Web sitemizde 19 kategori'de 855 yazı'ya yazılmış 1212 yorum bulunmaktadır.

testing


Kategoriler

Son Yazılar

Önemli Başlıklar

Günlük Burclar:

koc Burcu Boga Burcu ikizler Burcu yengec Burcu aslan Burcu basak Burcu terazi Burcu akrep Burcu Yay Burcu oglak Burcu kova Burcu balik Burcu

Son Yorumlar

Bağlantılar

Güncel Blog > Site tanıtımları > Seo yapılandırma merkezi

Seo yapılandırma merkezi

,
5 sene önce yazılmıştır.
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas Seo yapılandırma merkezi

Seo yapılandırması yaparken bağlantılarımızın değerini link metin yazısı (anchor text) ve link başlığı (link title) ile pekiştirmemiz önemlidir. Bağlantılarımızda, link başlıklarımızın da yukarıdaki anchor text örneklerinde olduğu gibi anahtar kelimeleri içermesine arama motoru optimizasyonu yaparken özen göstermemiz gerekmektedir.

Yazı içerikli ve resim içerikli bağlantı detaylarımızdan sonra bağlantıların nereden geldiğine ve nereye bağlandıklarına göre sitemiz ile ilgili link’ leri seo çalışmaları sırasında üç grupta toplayabiliriz;

Sitemizin kendi içinde sayfaları arasına verdiği bağlantılar yani site içi (dahili) bağlantılar (internal links, backlink)
Başka sitelerden sitemize verilen bağlantılar ya da harici bağlantılar (external links, inbound links ya da backlink)
Sitemizden başka sitelere verdiğimiz bağlantılardır (outbound links, link çıkışı)

Yukarıdaki listeye dikkat edilirse backlink tanımı hem sitemizin kendi içindeki sayfalara verdiği linkler için, hem de başka sitelerden sitemize ya da sitemizdeki sayfalara verilen bağlantılar için kullanılabilmektedir. Aşağıdaki açıklamalarda backlink sorgulamaları ve seo çalışması yapmamıza yardımcı olacak araçlardan bahsedilirken hem site içi hem de sitemize dışarıdan bağlantıların sorgulanabileceğim unutmamamız gerekecektir.

Sitemizi yayına koymadan önce sitemizden başka sitelere ya da başka sitelerden kendi sitemize bağlantı alamayacağımıza göre, ilk adımda site içi bağlantılarımızı uygun düzenlemek en doğru adım olacaktır. Siteyi yayına koymadan evvel seo yapılandırmasını tamamlamış olmalısınız.

Google örümcekleri sitenizi tararken, sitenizdeki sayfaların ne ile ilgili oldukları hakkında da bilgi sahibi olmaya çalışır. Bunu yaparken de, sayfa başlığı, sayfa açıklaması ve o sayfanın anahtar kelimeleri de dahil olmak üzere pek çok kriteri aynı anda birbiri ile ilintilemektedir. Site içi bağlantılar ve bu bağlantıların içerdiği kelimeler de sayfalarınızın içeriği hakkında Google örümceklerine bilgi sağlamaktadır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Seo yapılandırma merkezi, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Etiketler

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Güncel Blog bir çok kategoride güzel yazılar okuyabileceğiniz güncel bir blogdur.
© Tüm Hakları Saklıdır.
şanlıurfa haber
Tüm Hakları Saklıdır
<
!-- Yandex.Metrika informer --> Yandex.Metrica
İletişim adresim
testing