KPSS tercihlerinde adayların dikkat etmesi gereken altın kurallar 2011 | Güncel Blog
Web sitemizde 19 kategori'de 855 yazı'ya yazılmış 1212 yorum bulunmaktadır.

zzsdc


Kategoriler

Son Yazılar

Önemli Başlıklar

Günlük Burclar:

koc Burcu Boga Burcu ikizler Burcu yengec Burcu aslan Burcu basak Burcu terazi Burcu akrep Burcu Yay Burcu oglak Burcu kova Burcu balik Burcu

Son Yorumlar

Bağlantılar

Güncel Blog > Genel > KPSS tercihlerinde adayların dikkat etmesi gereken altın kurallar 2011

KPSS tercihlerinde adayların dikkat etmesi gereken altın kurallar 2011

,
6 sene önce yazılmıştır.
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas KPSS tercihlerinde adayların dikkat etmesi gereken altın kurallar 2011

ÖSYM, KPSS-2011/1 başvuru ve yerleştirme takvimini açıkladı. Kılavuz önümüzdeki (Pazartesi günü) 20 Haziran – 1 Temmuz 2011 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Bu nedenle adaylara önemli bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz.

KPSS tercihlerinde adayların dikkat etmesi gereken altın kurallar

29.1.2011 tarihli yazımızda http://www.yenisafak.com.tr/Yazarlar/?i=25888&y=Ahmet_Unlu KPSS tercihlerinde adayların dikkat etmesi gereken altın kurallardan bahsetmiştik. Özetle; “1- KPSS Atamalarında Yaş Şartı Var mıdır? 50 Yaşındaki Bir Kişi KPSS B Grubu Kadrolara Yerleşebilir mi? 2- Hangi Kurumlar tercih edilmeli 3- Özürlü adaylar tercihte bulunursa ataması yapılır mı? 4- Kılavuzdaki derece ve kademeler ne anlama geliyor? 5- Yerleştirmesi yapılanların atama için müracaat etmemesi halinde yaptırım var mıdır? Atama işlemi dondurulur mu? 4/B de durum nedir? 6- Şu an bir kurumda memur olarak çalışmaktayım. 2010/2 KPSS tercih kılavuzunda yer alan hangi kadroları tercih edersem muvafakata gerek yoktur?” Gibi bir çok konuyu açıklamıştık. Faydalı olacağını düşünerek adayların bu yazımızı okumalarını tavsiye ederiz.

Memur adaylarının ve aday memurların okuması gereken yazı

5.02.2011 tarihli yazımızda http://www.yenisafak.com.tr/Yazarlar/?i=25985&y=Ahmet_Unlu aday memurlara ve memur adaylarına önemli hatırlatmalarda bulunmuştuk. 20 Haziranda başlayacak tercihler öncesinde önemine binaen ataması yapılacak olan çok sayıda memur adayı bulunması nedeniyle memur adaylarına çok önemli hatırlatmalarda bulunulan bu yazıyı tercih yapacak adayların okumalarını tavsiye ederiz.

5.02.2011 tarihli yazımızda özetle; “1- Göreve başlama ve aday memurluk statüsü 2- Aday memur kendi kurumu içinde yer değiştirebilir mi? 3- Aday memurken başka kuruma geçilebilir mi? Muvafakat verilmezse ne yapılabilir? 4- Aday memur iken hangi nedenlerden dolayı göreve son verilebilir? 5- Aday memurun yıllık izni nasıl hesaplanır?”gibi konularla ilgili açıklamalarda bulunmuştuk.

Bu Kadar İronik Olaylar Personel Konularında Yapılmamalı

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

633 sayılı KHK ile kapatılan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğünün Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği görünce bu kadar da olmaz dedim. Kapatılarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına devredilen Genel Müdürlüğün yönetmeliği, kapatılmayı düzenleyen KHK’den 8 gün sonra çıkarılıyor.

Her şeyden önce bir yönetmelik değişikliği için bazı süreçlerin tamamlanması gerekiyor. Bunlar sırasıyla Kurumun yönetmelik taslağını hazırlama süreci, taslağın Devlet Personel Başkanlığınca incelenmesi, son olarak da taslağın Başbakanlık incelemesi ve resmi gazetede yayımlanma sürecidir.

Koordinasyonsuzluk mu ? Beceriksizlik mi? Ya da başka bir şey mi?

Kaldırılan kurumun yönetmeliği değiştirilmez, en azından değiştirilmemeli, çünkü anlamsız bir değişiklik olur ve bu değişiklikten sonra atama yapılamaz.

633 sayılı KHK’nin teşkilatlanma süreci başlıklı geçici 1 inci maddesinde; “Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, Kadının Statüsü, Aile ve Sosyal Araştırmalar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlükleri, Özürlüler İdaresi Başkanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü bu Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlüğe girdiği tarihte kapatılmıştır. Bu Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 31/12/2011 tarihine kadar teşkilatlanmasını tamamlar. Bakanlığın teşkilatlanması tamamlanıncaya kadar; Bakanlık görevlerinin, bu Kanun Hükmünde Kararnameyle kapatılan Başkanlık ve genel müdürlüklerin ilgili birimleri ve mevcut personeli tarafından ilgili mevzuatına göre yürütülmesine devam edilir.”hükmünün yer aldığını görüyoruz.

Bu hükümle Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu kaldırılmıştır. Bu KHK’nin resmi gazetede yayımlandığı tarih 08.06.2011 dir. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ise 16 Haziran 2011 tarihli ve 27966 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanmıştır. Kaldırılan bir kurumla ilgili böyle bir değişikliğin en azından Başbakanlık’tan geçmemesi gerekirdi ki maalesef buradan da geçtiğini görüyoruz. İnşallah daha vahimleriyle karşılaşmayız.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Etiketler

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Güncel Blog bir çok kategoride güzel yazılar okuyabileceğiniz güncel bir blogdur.
© Tüm Hakları Saklıdır.
şanlıurfa haber
Tüm Hakları Saklıdır
<
!-- Yandex.Metrika informer --> Yandex.Metrica
İletişim adresim
zzsdc