Kişisel Gelişim & Kitapları | Güncel Blog
Web sitemizde 19 kategori'de 855 yazı'ya yazılmış 1212 yorum bulunmaktadır.

testing


Kategoriler

Son Yazılar

Önemli Başlıklar

Günlük Burclar:

koc Burcu Boga Burcu ikizler Burcu yengec Burcu aslan Burcu basak Burcu terazi Burcu akrep Burcu Yay Burcu oglak Burcu kova Burcu balik Burcu

Son Yorumlar

Bağlantılar

Güncel Blog > Gerekli Bilgiler > Kişisel Gelişim & Kitapları

Kişisel Gelişim & Kitapları

,
3 sene önce yazılmıştır.
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas Kişisel Gelişim & Kitapları

VS0tzqA.jpg (300×300)Kişisel gelişim, Türkiye’de son dönemde popülerlik kazanmış, herkesin dahil olması gereken, kendimize bir başka gözle bakmamıza olanak veren, yarın daha mutlu, kendinden daha emin bireyler olmamızı sağlayan hayatımızın son gününe kadar bizimle olması gereken bir olgudur.

Bu konu hakkında yüzlerce kitap yazılmıştır, bu kitapların çoğu çevirilerden oluşmaktadır. “Robin Sharma – Ferrari’sini Satan Bilge” bu kitaplara iyi bir örnektir. Bu kitapta çok zengin, hayatta istediklerini başarmış ancak buna rağmen büyük mutsuzluk içinde yaşayan, hayatın gerçek anlamının aslında parada, mülkte ve somut varlıklarda olmadığının farkında olmayan bir adamdan bahsetmektedir. Bu insan bir avukattır, çok başarılı bir şekilde kariyerini sürdürmektedir, ancak yinede mutlu olamamaktadır. Bir gün bir bilgeyle karşılaşır, bu bilgenin anlattıklarıyla içinde bulunduğu duruma dışarıdan bakma şansına sahip olur ve ruhsal anlamda gelişim sürecinin ilk adımını atar.

vYc9NHn.jpg (270×419)

 

 

Ferrarisini satan bilge ÖZETİ


Ferrarisini satan bilge, Juian Yoğun tempoda çalışan bir avukat, bir gün en önemli davalarından birinde aniden kalp krizi geçiriyor. Bu geçirdiği kalp krizi onun hayatında ki dönüm noktası oluyor. Bundan sonra gençliğinde ki o yaşama sevincini ele geçirebilmek için elinde ki tüm servetini satıyor. Hatta öyle ki en sevdiği aracı olan Motorunun gürültüsünü cennet müziği gibi algıladığı Kırmızı Ferrari sini bile. Kitap Bu Dünyaca ünlü avukatın Hindistan’a Sivana bilgelerinin yanına gitmesiyle başlıyor sonrasında ise geri döndüğünde en yakın çalışma arkadaşının yanına geri geliyor. Tabi aydınlanma sürecini tamamladıktan sonra.

Bu gelişim Julian’ın en yakın çalışma arkdaşı olan John’u mükemmel derecede etkiliyor. Julian’da Sivana bilgelerine vermiş olduğu sözü yerine getirmek için bu aydınlanmayı tıpkı onun gibi aydınlanmak isteyen samimi dostu John’a anlatımını konu alıyor. Kitap gerçekten bazen iç dünyamızı nasıl da unutulup dünyamıza yoğunlaştığımızı fark etmemizi sağlıyor. Kitap Robin SHARMA tarafında kaleme alınmış oldukça okunası kitaplar arasında yer alıyor. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Kişisel Gelişim & Kitapları, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Etiketler

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Güncel Blog bir çok kategoride güzel yazılar okuyabileceğiniz güncel bir blogdur.
© Tüm Hakları Saklıdır.
şanlıurfa haber
Tüm Hakları Saklıdır
<
!-- Yandex.Metrika informer --> Yandex.Metrica
İletişim adresim
testing