Günümüzde taşımacılık sektörü | Güncel Blog
Web sitemizde 19 kategori'de 855 yazı'ya yazılmış 1212 yorum bulunmaktadır.

testing


Kategoriler

Son Yazılar

Önemli Başlıklar

Günlük Burclar:

koc Burcu Boga Burcu ikizler Burcu yengec Burcu aslan Burcu basak Burcu terazi Burcu akrep Burcu Yay Burcu oglak Burcu kova Burcu balik Burcu

Son Yorumlar

Bağlantılar

Güncel Blog > Site tanıtımları > Günümüzde taşımacılık sektörü

Günümüzde taşımacılık sektörü

,
5 sene önce yazılmıştır.
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas Günümüzde taşımacılık sektörü

Günümüzde en çok gelişen sektörlerden bir tanesi de taşımacılık sektörüdür. Gelişmesi sebeplerinden biri tanesi dünya nüfusunun sürekli artması bu artışa oranla da ihtiyaçların artmasından kaynaklanmaktadır. Günümüzde her şey de olduğu gibi taşımacılık sektöründe de büyük gelişmeler yaşanmaktadır. Artık günümüzde sürekli insanlar fark yaratma çabası içerisindedir, bu sebeple her şey hızlı bir şekilde gelişmektedir. Eskiden böyle değilmiş. İnsanlar hayvanlara biner ulaşmak istediklere yerlere gitmek için haftalar hatta aylar öncesinden yola çıkarlar eşyalarını ise atlarıyla ve develeriyle taşırlar imiş. Günümüzde her şey profesyonel bir hal almıştır. Kim düşünebilirdi ki eskiden hava yolları kargo ya da taşımacılığı diye bir kavram oluşacağını. Günümüzde artık hava yolu ile dahi taşımacılık yapılmaktadır.

Eskiden haftalar hatta yıllar bile alan uzun yollar artık hava yolu taşımacılığı ile saatlere kadar düşmüştür. Günümüzde Deniz Taşımacılığı kavramlarında da oldukça büyük gelişmeler vardır. Dış ticarete en büyük desteği Denizcilik Taşımacılığı sağlamaktadır. Özellikle ada ülkelerinde büyük önem taşımaktadır. Bu kavramlar lojistik ile yakın alakalıdır. Lojistik ürün ve hizmetlerin istenilen zamanda istenilen yere istenilen sürede iletilmesine olanak sağlayan bir araç olarak tanımlanabilir.

Herhangi bir üretim ve pazarlama organizasyonlarında lojistik desteğinin olmaması faaliyetlerin sürdürülmesi oldukça zordur. İşletmelerin ürünlerini pazarlara ulaştırmak isterler. İşletme için büyük öneme sahiptir. Bu sebepten dolayı kişi ve kuruluşlara hizmet veren çeşitli, lojistik firmaları mevcuttur.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Etiketler

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Güncel Blog bir çok kategoride güzel yazılar okuyabileceğiniz güncel bir blogdur.
© Tüm Hakları Saklıdır.
şanlıurfa haber
Tüm Hakları Saklıdır
<
!-- Yandex.Metrika informer --> Yandex.Metrica
İletişim adresim
testing