Google’ın Chromebook’u ile tanışın | Güncel Blog
Web sitemizde 19 kategori'de 855 yazı'ya yazılmış 1212 yorum bulunmaktadır.

testing


Kategoriler

Son Yazılar

Önemli Başlıklar

Günlük Burclar:

koc Burcu Boga Burcu ikizler Burcu yengec Burcu aslan Burcu basak Burcu terazi Burcu akrep Burcu Yay Burcu oglak Burcu kova Burcu balik Burcu

Son Yorumlar

Bağlantılar

Güncel Blog > Eğitim, İnternet > Google’ın Chromebook’u ile tanışın

Google’ın Chromebook’u ile tanışın

,
3 sene önce yazılmıştır.
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas Google’ın Chromebook’u ile tanışın

Yeni Google Chromebook geçtiğimiz haftalarda piyasalara tanıtıldı. New York’taki etkinliklerde yeni chromebook’un ChromeOS işletim sistemine sahip ve 2 GB Ram ile 16 GB’lık SSD hard diskine sahip olacağı açıklandı. Ağırlığı sadece 1 kg olan chromebook yeni gözdeler arasında olacağa benziyor ve çoğu özelliği ile kullanıcılara Macbook’u anımsatıyor.
WmIxbur.jpg (610×407)
Olağanüstü özelliklerinin başında şüphesiz ki şarj özellikleri geliyor. Chromebook üretim müdür Ceasar Sengupta konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada chromebook’un şarj özelliğine değinmişti. Tanıtımlarda Nexus4 ile aynı şarj aletini kullandığı fotoğraflarla resmedilen ürün, diğer işlemcilerden daha az enerji tüketmesinin yanı sıra 15 watt chromebook şarjı ile laptopun şarj imkânlarından iki kat fazlasını sunuyor. Üstelik ürün chrome işletim sistemiyle geliyor ve bu durum Google’ın bulut depolama sistemini geliştirmesine büyük katkı sağlıyor.

Ürün ABD ve Birleşik Krallık’ta geçen aylarda satışa sunuldu. Resmi fiyatı 279 dolar olarak belirlendi. Ürün kapaklarında marka logoları bulunmuyor ancak kapakta Google’ın dört rengi ve ekran yüzünde ise chrome yazısı mevcut.

Ürünün 6 saatlik bir şarj süresine sahip olması ve özellikle USB’den şarj oluyor olması mobil kullanıcılar tarafından tercih sebebi olacak gibi duruyor.
Genel özelliklerini sıralayacak olursak 11,6 inch ekran boyutu ile Chromebook, IPS panele sahip. USB girişine ek olarak Chromebook’ta mikro sim girişi de var. Kasası magnezyum ile güçlendirilmiş plastiklerden üretilmiş olup, içerisinde fan bulundurmuyor, sessiz bir dizüstü olacağını şimdiden söyleyebilmemizi mümkün kılıyor. Chromebook, Google ürünleriyle beraber piyasada adını duyuruyor.

999hhsh.png (430×302)

Chromebook’u satın alan kullanıcılar aylık 4,99 dolar olan 100 GB Google Drive alanını o yıl için ücretsiz kullanım hakkına sahip olabilecek ve Google Play’de tüm müziklere erişim imkânı sağlayacak.

Yazının kaynağı: http://www.ilkay.co/#ixzz2nwPklFRg

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Google'ın Chromebook'u ile tanışın, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Etiketler

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Güncel Blog bir çok kategoride güzel yazılar okuyabileceğiniz güncel bir blogdur.
© Tüm Hakları Saklıdır.
şanlıurfa haber
Tüm Hakları Saklıdır
<
!-- Yandex.Metrika informer --> Yandex.Metrica
İletişim adresim
testing