Facebook Güvenliği | Güncel Blog
Web sitemizde 19 kategori'de 855 yazı'ya yazılmış 1212 yorum bulunmaktadır.

zzsdc


Kategoriler

Son Yazılar

Önemli Başlıklar

Günlük Burclar:

koc Burcu Boga Burcu ikizler Burcu yengec Burcu aslan Burcu basak Burcu terazi Burcu akrep Burcu Yay Burcu oglak Burcu kova Burcu balik Burcu

Son Yorumlar

Bağlantılar

Güncel Blog > Facebook > Facebook Güvenliği

Facebook Güvenliği

,
6 sene önce yazılmıştır.
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas Facebook Güvenliği

http://laroouse.files.wordpress.com/2011/04/facebook-security.pngFacebook Güvenliği

Çağımızın en önemli buluşlarından gerçi her zaman var olan iletişim ve etkileşimi sanal ortama taşıdı ama yine de bu popüler olmasını engel değil. Eskiden karşımızdakini elimizle dürterken şimdi facebook sayesinde bir tıklama ile sanl bir şekilde dürte biliyor yani o kadar gerçekçi. O kadar gerçekçi ki gerçek hayatta başınıza gelebilecek bir çok şey sanal alemde de gelebilir hırsızlık, kap kaç, manevi veya maddi zarar daha bir çok başınıza dert alabileceğiniz özelliklerde mevcut.
Peki bu tür kazalara maruz kalmamak için neler yapılmalı tabi hesabınızı güvence altına almalısınız sizi biraz umutsuzlandırayım ne yaparsanız yapın sanal ortam olduğu için birileri bir şekilde bir yolunu bulur ama onlar için bunu neredeyse imkansız hale getirebiliriz. İlk önce aşağıdaki quizi bir çözün baklım hesabınız ne kadar güvende öğrenin

Tıklayın öğrenin

Eğer yukarıdaki testi geçti iseniz şimdide aşağıdaki yöntemlere bir göz atın.

1.Kişisel bilgilerinizi arkadaşlarınız ile paylaştırmayın.

Facebooktaki bazı uygulamlar , oyunlar ve diğer aktiviteler sizin kişisel bilgilerinize ulaşabilir örneğin resimlerinizi nereli olduğunuzu ve bu tarz işleri arkadaşlarınız ile paylaşmanızda sorun yok ancak bu tarz uygualamalar nedeni ile üçüncü bir şahıs arkadaşlarınız ile olan etkileşimlerde sizin bilgilerinize ulaşabilir bunun için gizlilik ayarlarından uygulama gizliliği kısmını düzenlemeniz gerekir. Hesap>Gizlik ayarları kısmında en altta bulunan Uygulamalar ve İnternet Siteleri kısmında bir kaç düzenleme yapmanız gerekir.


Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi arkadaşlarınız aracılığı ile paylaşılabilen bilgiler var onların hepsini kapatırsanız maksimum güvenlik sağlarsınız

2.Kendinizi google aramadan çıkartın.

Facebook un en büyük trafik kanallarından biridir google aramaları eğer kendinizi bu alandan soyutlar iseniz facebook dışından gelebilecek diğer tehditleri de ber taraf edebileceksiniz.
Bunu sağlamak için yine aynı şekilde gizlilik sayfasında uygulama ve internet siteleri ayar sayfasına girip “Herkese açık arama” kısmına giriyoruz o kısmı kapatıyoruz.

3.Hesabınıza giriş ve çıkış güvenliğini sağlayın.

Facebook hesabınıza zaman zaman başka bir yerden girme ihtiyacınız olabiliyor ve bazen ordaki oturumunuzu açık unutabiliyorsunuz ordaki açık oturumunuzu kapatmak için uzaktan erişim ile kapatmak mümkün olabiliyor bunu için Hesap Ayarlarınız bölümüne giriyorsunuz Ayarlar sekmesinden Hesap Güvenliğine tıklayın eğer halen açık olan varsa ordan başka yerdeki hesabın işlemine son verebilirsiniz.

Ayrıca yine aynı yerden https güvenli gezinmeyi de aktif edebilirsiniz.
Sosyal medya veya internet üzerindeki diğer bütün hesaplarınızda olabildiğince güvenliği ele alın olmaz olmaz demeyin heran sizinde başınıza gelebilir.

Bu yazı www.saidyavuz.com tarafından yazılmıştır Kaynak göstermeden yayınlamayınız

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Facebook Güvenliği, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

Etiketler

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Güncel Blog bir çok kategoride güzel yazılar okuyabileceğiniz güncel bir blogdur.
© Tüm Hakları Saklıdır.
şanlıurfa haber
Tüm Hakları Saklıdır
<
!-- Yandex.Metrika informer --> Yandex.Metrica
İletişim adresim
zzsdc