En güncel Alfa Romeo haberleri – Otodunya.com | Güncel Blog
Web sitemizde 19 kategori'de 855 yazı'ya yazılmış 1212 yorum bulunmaktadır.

testing


Kategoriler

Son Yazılar

Önemli Başlıklar

Günlük Burclar:

koc Burcu Boga Burcu ikizler Burcu yengec Burcu aslan Burcu basak Burcu terazi Burcu akrep Burcu Yay Burcu oglak Burcu kova Burcu balik Burcu

Son Yorumlar

Bağlantılar

Güncel Blog > Genel > En güncel Alfa Romeo haberleri – Otodunya.com

En güncel Alfa Romeo haberleri – Otodunya.com

,
2 sene önce yazılmıştır.
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas En güncel Alfa Romeo haberleri – Otodunya.com

1910 yılında İtalya’nın Milano şehrinde kurulan Alfa Romeo önceleri daha çok kamyon, minibüs tarzında araçlar üretirken otomobil üretimine çok sonra başlamıştır. Marka genel olarak İtalyan tarzında otomobiller üretmesine rağmen 1960’lı yıllarda diğer ülkeler tarafından da kabul edilebilir bir marka olması 1986 yılında o zamanın en önemli otomobil üreticilerinden Fiat’a bağlanmasına neden oldu. Aristokrat bir ailenin küçük bir fabrikada başladığı bu serüvenin dünyanın en gözde otomobil markalarından biri olacağını sanıyoruz kimse düşünemezdi. O kadar ki aslında sadece İtalya’da satılması planlandığından markanın amblemi İtalyanların özel simgeleri ile oluşturuldu ve altına Milano yazıldı. D4qcw1E.jpg (628×380) Alfa Romeo ambleminin anlamı nedir?

Her firma ambleminin özellikle bu kadar eskiyse mutlaka bir anlamı vardır. Aristokrat bir aile olmalarından dolayı Romeo ailesinin Milano şehrinin simgesi olarak kabul edilen Sforza Kalesi kapısından alınmış kırmızı bir haçın yanına, taç giyen yılanın bir çocuğu yutmasını eklemesi haçlı seferleri ile övündüğünü gösteriyor. Genel olarak aşırı bir milliyetçilik söz konusu olduğundan 1972 yılında amblemin içerisinden Milano yazısının çıkartılmasına karar verilmişti. Böylece farklı yerlerde markanın en azından şehir markası olduğu izlenimi ortadan kalkacaktı.

Alfa Romeo’nun iddialı yönleri nelerdir?

Tarihine kısaca değindiğimiz bu muhteşem otomobil sınıfında özellikle dizayn olarak her zaman taklit edilecek konseptlere imza atıyor. Geçmişinde birçok yarış başarısı olan Romeo araçlarında daha çok sportif çizgiler kullanmaya fakat bir Mercedes gibi sağlam izlenimi vererek satışlarını arttırmaktadır. Kaput tarafı genellikle aşağıya doğru eğimli olmasına rağmen ön şoför camı bu eğimi pasifize edecek şekilde arkaya doğru dizayn edilmiştir. Bu aslında otomobilin genel olarak basık gözükmesine bu da hızlı bir araç izlenimi yaratmaktadır. Motor hacmi ve yakıt çeşitliliği bakımından son yıllarda kendisini bir hayli geliştiren model Avrupa başta olmak üzere birçok ülkede satış konusunda iddialı bir durumda bulunuyor. Otomobil sektörünün genelde gelişmelere ne kadar açık olduğunu gösteren Alfa neredeyse her ay özel bir teknolojinin liderliğini yapıyor. Özellikle yeni gelen akıllı otomobil konusunda birçok konsepte öncülük yapan Alfa’larla ilgili geniş bilgiye sahip olmak için mutlaka güncel haberlere ulaşmak gerekiyor. Alfa Romeo haberleri konusunda sizler için kendisini güncel tutan, sadece bu markaya değil otomobil sektöründeki diğer markaları da yakın takibe alan oto dünya bu konudaki bilgilendirme görevini üstlenmiş durumda. Sizde merak ettiğiniz güncel Alfa Romeo haberleri yada farklı markalardan son haberler almak için bu siteyi takip etmenizi öneririz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
En güncel Alfa Romeo haberleri - Otodunya.com, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Etiketler

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Güncel Blog bir çok kategoride güzel yazılar okuyabileceğiniz güncel bir blogdur.
© Tüm Hakları Saklıdır.
şanlıurfa haber
Tüm Hakları Saklıdır
<
!-- Yandex.Metrika informer --> Yandex.Metrica
İletişim adresim
testing