Arkadaşının Fb Hesabını Ele Geçir! | Güncel Blog
Web sitemizde 19 kategori'de 855 yazı'ya yazılmış 1212 yorum bulunmaktadır.

zzsdc


Kategoriler

Son Yazılar

Önemli Başlıklar

Günlük Burclar:

koc Burcu Boga Burcu ikizler Burcu yengec Burcu aslan Burcu basak Burcu terazi Burcu akrep Burcu Yay Burcu oglak Burcu kova Burcu balik Burcu

Son Yorumlar

Bağlantılar

Güncel Blog > Facebook > Arkadaşının Fb Hesabını Ele Geçir!

Arkadaşının Fb Hesabını Ele Geçir!

,
6 sene önce yazılmıştır.
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylas Arkadaşının Fb Hesabını Ele Geçir!

Az önce farkına henüz vardığım bir “solucan” dediğimiz taktikle facebook’u kirleten bir olaya tanık oldum. “www.harikametod.com” isimli bir site açan coderimiz çok zekice ve bi o kadar saçma bir işe kalkışmış durumda. Daha şimdiden milyonlarca hesap gereksiz “etkinlik” oluşturmuştur.

Sitedeki amaç: Sizin elinizde olmayan bir kontrolle Facebookta etkinlik oluşturarak tüm kişi listenizi davet eder. Bu şekilde kendi sitesinin hitini arttırmaktır.

Olay ilk önce size bir bildirinin gelmesiyle başlıyor. “XXXX sizi Arkadasinin Fb Hesabini Ele Gecir! etkinliğine davet etti.” şeklinde bir bildiri geliyor ve siz de doğal olarak nedir bu diye etkinliğe giriyorsunuz. Ardından www.harikametod.com isimli siteye girmek istiyorsunuz ve karşımıza çıkan ekran:

Siz adımları izlemeyin sakın!

Yukarıdaki kopyala dediği kod size facebook üzerinden elinizde olmayan “Arkadasinin Fb Hesabini Ele Gecir!” isminde bir etkinlik oluşturuyor ve tüm kişi listenizi davet ediyor. Sistem bu şekilde bir bakteri çoğalması tarzında sürüp gidiyor.

Facebook hesabınıza bir şey olmuyor ama gereksiz bir tanıtım ve çöplüğe neden oluyor. Dikkatle ve üstüne basarak söylüyorum: Facebook ve Msn tarzı büyük şirketler bünyesinde en ünlü hackerları barındırmaktadır. Facebook hack yada msn hack, bu devirde mümkün olması en zor hacklerdir. Yalnız başka kanallarda kullandığınız şifreler aynı ise hesabınızı kolaylıkla ele geçirebilirler.

Tek yapmanız gereken bu tür durumlara inanmayın ve siteyi : http://www.ihbarweb.org.tr/ihbar.php?subject=1 Adresine girip bir iki dakikada şikayet edebilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Arkadaşının Fb Hesabını Ele Geçir!, 5.0 out of 10 based on 1 rating

Etiketler

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Güncel Blog bir çok kategoride güzel yazılar okuyabileceğiniz güncel bir blogdur.
© Tüm Hakları Saklıdır.
şanlıurfa haber
Tüm Hakları Saklıdır
<
!-- Yandex.Metrika informer --> Yandex.Metrica
İletişim adresim
zzsdc